Ülper: Konsept değişikliğini uygun bulmuyoruz

Ülper: Konsept değişikliğini uygun bulmuyoruz

KOZLU 7.06.2024 12:52:00 0
Ülper: Konsept değişikliğini uygun bulmuyoruz

AK Parti Kozlu Belediye Meclis Üyesi ve Bütçe Komisyonu Üyesi Alaattin Ülper, Kozlu Belediye Meclisi’nin Haziran/2024 dönemi ikinci oturumunda Ilıksu Plaj Tesisinde uygulanan fiyat tarifesiyle ilgili gündem dışını söz alarak, Ilıksu Plajı’ndaki konsept değişikliğini uygun bulmadıkları için teklifi kabul etmediklerini söyledi.

Ülper konuşmasında; “Sayın başkan sizlerin ve meclis üyesi arkadaşımızın iyi niyetinden herhangi bir art niyetimiz yoktur. İyi niyetli olduğunuzu biliyoruz. Bu belediyenin daha iyiye ulaşmış için gayret gösterdiğinizden hiçbir art niyetimiz ve düşüncemiz yoktur. Bizim gayemizde burada sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaktır.

Şimdi biz bugün bu karara neden katılmadık? Şöyle; biz buraların gelir kapısı olarak düzenlenmesini doğru bulmuyoruz. Tabi ki buralar disipline edilmelidir ama ücretlerin gayet sembolik olması gerekiyor diye düşünüyoruz. Örneğin şezlong ücreti 100 TL. 5 kişilik bir aile gittiğinde kaç lira ödeyecek? 

Tamam, belediyemizin kaynakları yetersiz, ilave kaynaklar bulmalı ama bunlardan olmaması lazım. Yani belediyemizin bunları gelir kapısı olarak düşünmesi değil, hizmet kapısı olarak düşünüp; bunları disipline etmek yönünden de ücretleri gayet sembolik olarak düzenlenmesi gerekiyor diye düşünüyoruz. Yoksa sizin iyi niyetinizden herhangi bir şekilde bizim endişemiz yok, öyle bir düşüncemizde yok. Biz bu maksatla konsept değişikliğini çok doğru bulmuyoruz. Neden? Alışılmışlık var orada. Konsept değişikliği şurada olabilirdi; yeni bir yer, yeni mekan bulunur sahilde. Yeniden bir tesis yapılır ve orası o düşünceyle tesis yapılarak, isteyen oraya gidebilirdi. Burada şimdi vatandaşın yıllardan beri kullandığı bir yeri konsept değişikliği yapıyoruz derken yani niyetiniz halisanedir biliyoruz ama vatandaşta yanlış bir algı oluşturmuştur. Biz hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Vedat Öztürk, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti

2

Kozlu’da tabular yıkılıyor… Dökmeci bunu da yaptı…

3

Çınar yazdı, Dökmeci el attı… İçme suyu isale hattı tamir edildi…

4

Kozlu Sahil Yolu’nda tedbirler acilen artırılsın

5

Kozlu'da feci kaza... Ömer Asaf kurtarılamadı... Sürücü K.G. tutuklandı...