Vali Hacıbektaşoğlu, AFAD merkezindeki çalışmaları ve dere yataklarını denetledi...

Vali Hacıbektaşoğlu, AFAD merkezindeki çalışmaları ve dere yataklarını denetledi...

Tüm Manşetler 19.11.2023 15:20:53 0
Vali Hacıbektaşoğlu, AFAD merkezindeki çalışmaları ve dere yataklarını denetledi...

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, şehirde etkili olan kuvvetli sağanak yağış ve tam fırtına nedeniyle 24 saat esasına göre faaliyete geçirilen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkezindeki çalışmaları yakından takip etti.
Vali Hacıbektaşoğlu, AFAD merkezinde gerçekleştirdiği incelemelerde, bölgedeki son durum hakkında bilgi aldı ve risklere karşı alınması gereken önlemleri değerlendirdi. Ayrıca, afet yönetimi ekiplerinin koordinasyonu ve etkin müdahale kapasitesinin artırılması konularında talimatlar verdi. Bölgede devam eden yağışların neden olabileceği olumsuzluklara karşı tedbirlerin artırılması gerektiğini vurgulayan Vali Hacıbektaşoğlu, özellikle dere yataklarındaki durumu yerinde inceledi. Sel ve taşkın riskine karşı dere yataklarında alınması gereken önlemler ve mevcut durum hakkında yetkililerden detaylı bilgiler aldı.
Valilik tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları, zorunlu olmadıkça dere kenarları ve riskli alanlardan uzak durmaları tavsiye edildi. Ayrıca, acil durumlarda vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’ne başvurmaları gerektiği hatırlatıldı.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

CHP’de Tolga Gören bombası...

1

Sağanak yağış geliyor

2

Zonguldak’ta aylardır içme suyu boşa akıyor

3

Motosiklet sevdalıları Kozlu’da buluştu

4

Merve Arslan suskunluğunu bozdu... Dün onlarca yanlışa ses çıkarmayanlar, bugün akılları sıra bize çamur atıyorlar...

5

Vedat Öztürk, Mansur Yavaş’ı ziyaret etti