Yaparsa Ali Bektaş yapar... İşçiye yüzde 133 zam verdi...

Zonguldak’ın Kozlu İlçe Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında Kozlu Belediye Şirketi’nde çalışan yaklaşık 300 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşme görüşmeleri mutlu sonla bitti.

KOZLU 31.01.2024 17:23:00 0
Yaparsa Ali Bektaş yapar... İşçiye yüzde 133 zam verdi...

ÖZEL İÇERİK

Zonguldak’ın Kozlu İlçe Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında Kozlu Belediye Şirketi’nde çalışan yaklaşık 300 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri mutlu sonla bitti. Kozlu Belediye Şirketi’nde çalışan yaklaşık 300 işçinin aylık maaşları yüzde 133’lük zamla 12 bin TL’den 26 bin TL’ye yükseldi. İşçiler, “Ali baba” , “En büyük başkan bizim başkan” ve ‘Yaparsa Ali Bektaş yapan’ sloganları atarak davul-zurna eşliğinde maaşlarına gelen zamları kutladılar.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ile Genel-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Eniz Dizdaroğlu’nun imzaladığı Toplu Sözleşmede, Kozlu Belediye Şirketi’nde çalışan yaklaşık 300 işçinin günlük yevmiyeleri yüzde 133 zamla 447,15 TL’den 1.041,86 TL’ye; aylık maaşları ise 12 bin TL’den 26 bin TL’ye yükseldi. Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Haziran ayında enflasyon miktarına göre çalışanların maaşlarına yine ilave zam yapılacağının da müjdesini verdi.

Toplu İş Sözleşmesi imza töreni öncesinde konuşan Başkan Ali Bektaş, “Çalışanlarımızla birlikte biz çok büyük bir aileyiz. Hepiniz benim evladım, kardeşim, bacımsınız. Allah’a şükürler olsun ki halkımıza hizmet veren sizlere her ay düzenli maaşlarınızı ödedik, bundan sonra da ödeyeceğiz. Bugüne kadar kimsenin ekmeğiyle oynamadık, bugünden sonra da oynamayacağız. Sizler alınteri akıtıp, ailenize ekmek götürüyorsunuz. Aldığınız her kuruş ananızın ak sütü gibi helal olsun” dedi. 

 

 


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…