Yıkmak için değil, yapmaya geliyoruz...

CHP Zonguldak’ta yaklaşık 500 kişinin katıldığı yürüyüşle, yerel seçim startını verdi.

ZONGULDAK 23.01.2024 17:13:00 0
Yıkmak için değil, yapmaya geliyoruz...

CHP Zonguldak’ta yaklaşık 500 kişinin katıldığı yürüyüşle, yerel seçim startını verdi. Maden Mühendisleri Odası’ndan davul-zurna eşliğinde marşlar söyleyerek yürüyen CHP’liler, İsmet İnönü Anıtı’nda saygı duruşunda bulunduktan sonra alkış ve ıslık çalarak Madenci Anıtı’na yürüdü.

 

Madenci Anıtı’nda konuşan Tahsin Erdem, “Demokrasi şehitlerimiz Uğur Mumcu, Gaffar Okkan tüm şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyorum. Daha yaşanabilir daha güzel Zonguldak için başlattığımız yürüyüşün ilk buluşmasına hoş geldiniz. Yıkmaya değil, yapmak için geliyoruz. Kavga etmek yok, kibirlenmek yok, partizanlık yok. Barışmak ve kucaklaşmak var. Ben yaptım oldu devri bitecek. Baharı birlikte karşılayacağız. Bugün Madenci Anıtı’nda buluşmamız tesadüf değil. Maden ocaklarının beş binden fazla şehit vermiş kenti sahip olduğu değerlerin üzerinden geçmeye asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partililer (CHP) Zonguldak’ta yaklaşık 500 kişinin katıldığı yürüyüşle, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçim startını verdi. Maden Mühendisleri Odası’nın önünden davul-zurna eşliğinde marşlar söyleyerek yürüyen CHP’liler, İsmet İnönü Anıtı’nda saygı duruşunda bulunduktan sonra alkış ve ıslık çalarak Madenci Anıtı’na yürüdü.

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak Milletvekili Dr. Eylem Ertuğrul, Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Zonguldak önceki dönem milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı Fırat Birkan, ilçe başkanları, CHP’li belde belediye başkanları, belediye başkan aday adayları, İl Kadın ve Gençlik Kolları başkan ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, Zonguldak Belediyesi’ni 31 Mart 2024 Pazar günü sandıkta AK Parti’den geri alacaklarına dikkat çekti.

DURAL: “31 MART AKŞAMI ZAFER KAZANACAĞIZ”

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural yaptığı konuşmada, “Biz 31 Mart akşamı bir zafer kazanacağız. Biz bunu İstanbul’da başardık. Bunu bir kere değil iki kere başardık. İlimizde 11-12 belediyeler var. Bunlar yapamaz Alaplı’da yaptık Çaycuma da yaptık, Devrek’te yaptık Zonguldak’ta da yapacağız. Halkın yararına şeffaf namuslu belediyeciliği getireceğiz. Adayımız Tahsin Erdem. Her şey güzel olacak. Tam yol ileri” ifadelerini kullandı.

ERTUĞRUL: “ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ÖZLEMİ VAR”

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul ise konuşmasında, “Çok değerli benim emektar Zonguldaklı hemşerilerim. Şehrimiz şeffaf belediyeciliği özlemiş. Bize sinyaller verdiniz. 1 Nisan’da Zonguldak’ın Belediye Başkanı Tahsin Erdem dediniz. Hep beraber Zonguldak Merkezi Cumhuriyet Halk Partisi’ne kavuşturmaya ant içtik” diye konuştu.

ERDEM: “YIKMAYA DEĞİL, YAPMAYA GELİYORUZ”

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdemde partililere yaptığı konuşmasında, “Demokrasi şehitlerimiz Uğur Mumcu, Gaffar Okkan tüm şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyorum. Daha yaşanabilir daha güzel Zonguldak için başlattığımız yürüyüşün ilk buluşmasına hoş geldiniz. Yıkmaya değil yapmak için geliyoruz. Kavga etmek yok, kibirlenmek yok, partizanlık yok. Barışmak ve kucaklaşmak var. Ben yaptım oldu devri bitecek. Baharı birlikte karşılayacağız. Bugün Madenci Anıtı’nda buluşmamız tesadüf değil. Maden ocaklarının 5 binden fazla şehit vermiş kenti sahip olduğu değerlerin üzerinden geçmeye asla müsaade etmeyeceğiz. Emeğin Başkenti Zonguldak’ta yüz binlerce kişiyi Ankara’ya döken Şemsi Denizer’i rahmetle anıyorum. O nasıl başardıysa başaracağız. Belediyenin her kuruşunu gözüm gibi koruyacağım” dedi.


Haberi Sesli Oku
Röportajlar

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

1

2

Bomba sorular... Bomba cevaplar...

3

Ali Bektaş madencilerle buluştu...

4

Yaşlı adamı ‘oy’ için dövdüler!..

5

Kozlu’da iki kadına araç çarptı…