Hoşgeldiniz  

‘Hepimiz engelli adayıyız’

cinarmedya67 | 02 Aralık 2019 | Tüm Manşetler A- A+

CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Güney mesajında, engelliliğin bireysel değil, toplumsal bir sorun olduğunu ve her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğuna dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Güney mesajında, engelliliğin bireysel değil, toplumsal bir sorun olduğunu ve her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğuna dikkat çekti.

CHP’li Güney mesajında, “Engellilik bireysel değil, toplumsal bir sorundur. Engelli vatandaşlarımızın hayata daha kuvvetli tutunması her alanda kendilerini geliştirip, yaşama sevinçlerini kaybetmemeleri için hepimizin üzerine düşen büyük sorumluluklarımız vardır.

Gerek sosyal, gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşı karşıya kalan engelli vatandaşlarımızla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur.

Bu düşüncelerimle; Her sağlıklı insanında engelli olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı ömür diliyorum.

Unutmayın! Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER