Hoşgeldiniz  

İhsaniye piyangoyu bekliyor…

cinarmedya67 | 04 Aralık 2019 | Tüm Manşetler A- A+

Kozlu ilçesi özellikle sahildeki düzenlemeyle hızla gelişirken, geçmişte en gözde mahallelerin başında gelen İhsaniye ise hızla geriliyor. Maden işçilerinin aileleriyle birlikte yaşadığı İhsaniye’de bugün işyerleri ve evler terk edilmiş durumda. Sinemasından pazaryerine, kahvehanesinden bakkalına cıvıl cıvıl olan İhsaniye yıllardır geçmişteki o parlak mazisini arıyor.

Yerel yönetimlerin TOKİ konutları başta olmak üzere, Sanayi Sitesi gibi projeleriyle gündeme gelen İhsaniye Mahallesi’nde bugüne kadar henüz somut bir atılmadı. Kozlu’da, İhsaniye Mahallesi’nin atıl vaziyette olduğu halde, Kaymakamlık binası başta olmak üzere kamu binalarının sahile sıfır olarak ilçe merkezine inşa edilmesinin yanlışlığı yüksek sesle dillendiriliyor.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, İhsaniye Mahallesi’ne Sanayi Sitesi kurulması için yoğun çaba harcadıklarını ancak flaş bir gelişme yaşandığını, Meclis’te açıklamıştı. Başkan Bektaş, Karayollarının viyadüklü ve tünelli Çevre Yolu’nun İhsaniye Mahallesi’nden geçeceğini, bu gelişme sonrasında yeniden planlama yapma zorunluluğu doğduğunu müjdelemişti.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın, Karayollarının Çevre Yolu Projesini hayata geçirmek için beş yıl içerisinde çalışmalara başlayacağını ve İhsaniye Mahallesi’nin Kozlu’nun ikinci bir ‘Yaşam Merkezi’ olacağını açıklaması mahalle sakinlerini heyecanlandırarak, viraneye görünümüne dönüşen İhsaniye Mahallesi’nin geçmişteki o parlak günlerine dönüş umutlarını artırdı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER