Hoşgeldiniz  

İYİ Parti’de şok istifa…

cinarmedya67 | 08 Ekim 2019 | Gündem, Tüm Manşetler A- A+

İYİ Parti Zonguldak İl Yönetiminden bir istifa haberi daha geldi. İYİ Parti Zonguldak İl Divan Kurulu ve Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Adil Özkan partideki görevlerinden istifa etti. Özkan istifa gerekçesi olarak, Devrek İlçe Başkanlığına kendisine sorulmadan ve ilçede sevilmediğini iddia ettiği Yaşar Ocakçı’nın atandığını gösterdi.

İYİ Parti Zonguldak İl Yönetiminden bir istifa haberi daha geldi. İYİ Parti Zonguldak İl Divan Kurulu ve Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Adil Özkan partideki görevlerinden istifa etti.

Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in başbakanlığı dönemindeki kabinede Sağlık Bakanı olarak görev alarak hastanelere gece yarısı yaptığı baskınlarla adı ‘Jet Bakan’ olarak anılan Devrekli Vedat Ali Özkan’ın oğlu Mustafa Adil Özkan, Devrek’ten sorumlu olmasına rağmen kendisinin bilgisi olmadan Devrek İlçe Başkanlığı’na ilçede sevilmeyen Yaşar Ocakçı’nın atandığı gerekçesiyle istifa kararı aldığını açıkladı.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığına istifa dilekçesini gönderen Özkan, “19 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti Genel Merkezi tarafından tekrar Zonguldak İl Başkanlığına atanan Sayın Yavuz Erkmen’in yeni İl Yönetim Kuruluna seçildim. Daha sonra İl Divan Kurulu Üyesi ve Devrek İlçesi’nden Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandım. 4 Eylül 2019 tarihinde İYİ Parti Devrek İlçe Başkanı Sayın Şenol Barutçu yönetimini toplayamaması ve yeteri kadar çalışmalar yapamamasından dolayı görevinden istifa etmek zorunda kalmasından dolayı Devrek İlçe Başkanlığı boşaldı. Boşalan İlçe Başkanlığına Devrek’ten sorumlu olmama rağmen bana danışılmadan ve Devrek’te kimse tarafından sevilmeyen bir şahsın atanması ve yine tarafımdan tavsiye edilen kişinin atanmaması nedeni ile İYİ Parti Zonguldak İl Divan Kurulu ve Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ediyorum. İstifa dilekçemin işleme alınmasını arz ederim” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER