Hoşgeldiniz  

Mecliste ‘rant’ kavgası!

cinarmedya67 | 02 Aralık 2019 | Tüm Manşetler A- A+

İl Genel Meclisinin Aralık/2019 dönemi ilk birleşimine, AK Parti ile CHP’li üyelerin ‘Kız Meslek Lisesi’ üzerindeki rant sözleri damgasını vurdu. CHP’li Nebahattin Yılmaz’ın, “Kız Meslek Lisesi koruma altına alınarak rantiyecilere fırsat doğmadı” sözlerine, AK Partili İsmail Terzi, “Rantiyeciler kim açıkla” karşılığını verdi.

İl Genel Meclisi Başkan Necdet Karaveli başkanlığında, Aralık/2019 dönemi birleşimlerine başladı. Meclis’in dünkü birleşimine CHP’li Nebahattin Yılmaz’ın ‘rantiyeciler’ sözü damgasını vurdu.

Ôzel idarede 657 sayılı kanuna tabi olarak çalışan personelin görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavına başvuru yapabilmesi için idarede boş bulunan kadrolarda derece ve ünvan değişikliğine ihtiyaç duyulduğundan boş kadro ve ünvan değişikliği cetvelinin İl Özel idareler norm kadro ilke ve standartlarına dair yönetmeliğin 11 inci maddesi ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanununun 10. Maddesinin 1 Bendi gereğince İl Genel Meclisi görüşüldü. İl Özel İdaresi genel sekreter yardımcısı Mehmet Kokulu memurken üniversite okuyarak olan bir memur için bu kadro istendiğini söyledi ve madde yapılan oylamada oy birliğiyle komisyona havale edildi.

CHP’li Nebahattin Yılmaz gündem dışı söz alarak, Kız Meslek Lisesi’nin Karabük’te bulunan anıtlar Genel Kurulu tarafından koruma altına alınmasının sevindirici olduğunu belirtti ve sözünün devamında ”rantiyecilere fırsatta doğmadı” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Terzi ise CHP’li Nebahattin Yılmaz’a sert cevap verdi.

Terzi, “Rantiyeciler kim önce bunu da açıklasın ve kendisinden özür dilemesini bekliyoruz. Milletvekili Sayın Polat Türkmen canlı yayında açıkladı Bu konuyla ilgili değerlendirmesini yaptı. Okulu tamamen kaldırıp adını silelim diyen yok hastane çevresi ve vatandaşın rahatı için fikir jimnastiği yapıldı bu tarz suçlamalar hiç hoş değil biz parti olarak ülke yönetiyoruz çözüm üretelim fikir verelim orda burada konuşmakla olmuyor sizde bir çözüm üreterek sunun bizde değerlendirelim. Burada Nebahattin Yılmaz’ın rantiyeci sözü hiç hoş değil ve kendisi özür dilemelidir” ifadesini kullandı.

Ayrıca AK Parti Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Karagüzel de rantiyeci sözünü hiç hoş olmadığını çamur at izi kalsın düşüncesiyle ilerleyemeyiz biz sizin görüşlerinize saygı duyuyoruz ve Nebahattin Yılmaz’ın özür dileyerek bu konuyu kapatması gerektiğini ifade etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli bu konuyu belli yöne çekme hiç gerek yok konu tamamen otopark ihtiyacından kaynaklanan bir tartışmadır ilimizle ilgili ne iyi olacaksa o yapılmalı ifadesini kullandı.

Nebahattin Yılmaz da özür dilemeyeceğini ifade etti. Ben daha önce Hamdi Milletvekilimi uyardım siz böyle yapıyorsunuz ileride çıkar çatışmaları olduğu zaman yanınızda kimse olmaz demiştim, arkada yatanları herkes biliyor hastane yeri konusunda fikir birliği yaparken sıkıntı yoktu şimdi ne oldu.

CHP Ereğli İl Genel Meclisi Hayrettin Kartal’da bu tartışma üzerine Nebahattin Yılmaz’ın anlatmak istediğinin Türkiye’nin bir gerçeği var maalesef otopark, hastane kafeteryaları gibi yerler genel olarak rant odaklı tartışmaların odak noktası olduğu için Nebahattin Yılmaz’ın bu şekilde bir ifade kullandığını olayın fazla büyütülmemesi gerektiğini ifade etti.

Meclis gelecek toplantının günü ve saatinin belirlenmesiyle sona erdi. ���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER